instalacja wykonana przez firmę TYTAN

 

Budowa domu, nowoczesnego domu, to duże wyzwanie. Dobra pogoda pogania poszczególne ekipy. Przyszedł czas na rurki Husky. 

Postanowiliśmy pokazać Państwu przebieg takiej instalacji. Harmonogram jest standardowy i wygląda następująco:

1. Rozmowa na temat systemu. Oczekiwania klienta, możliwości instalacji. Przedział cenowy.

2. Klient dostarczył projekt budynku.

3. Na bazie ww projektu wykonaliśmy Projekt Wstępny Gratis.

4. Klient zaakceptował poziom kosztów i zamówił wykonanie instalacji.

5. Pierwsza wizyta na budowie pozwoliła na określenie docelowych miejsc budowy trasy rurociągu oraz ostateczne ustalenie miejsc punktów ssących.

6. Montaż rozpoczyna się w Czwartek o 10:00. Kończy w Piątek o godzinie 16:00. Razem to 13 godzi pracy połączonej ze szkoleniem dla trzech nowych instalatorów. 

7. Po zakończeniu prac na projekcie wstępnym naniesiono rzeczywistą trasę rurociągu.

 

Na tym etapie budowy nasza rola kończy się. Etap 1 został zbudowanny.  Kolejne wizyty to montaż jednostki centralnej, gniazdek, gniazdo-zmiotki i testowanie systemu. Ale to dopiero na etapie zasiedlania budynku.

Póki co, nasz budynek prezentuje się następująco:

 

 

 

Przy okazji, proszę zwrócić uwagę na rolę oznaczeń na samochodach. Już "zagrały" swój debiut w pozyskaniu klienta w jednym z okolicznych domów. A stały tam tylko parę godzin!

 

 

 

Jak to wygląda?  Zacznijmy od Przedstawienia Projektu wstępnego, a raczej jego kopii, bo oryginał pozostał u klienta.

Nasze zdjęcia nie są dobrej jakości - kopie z których wykonaliśmy skany, towarzyszyły instalatorom podczas budowy. Nanoszono tam aktualną pozycję rur. Potem, już  komputrerowo, nanieśliśmy trasę na wspomniane skany. Ponieważ w trakcie prac wykonywaliśmy również zdjęcia, teraz mamy możliwość pokazania Państwu jak to wyglądało na "placu boju" 

Zarówno trasa (kolor czerwony) jak i miejsca, z których wykonywane były zdjęcia (kolor niebieski) są opisane symbolami, prosimy o zapoznanie się z legendą. Ułatwi to czytanie tych informacji.

Czarnymi kreskami (oryginalnie trasa rysowana ołówkiem) zaznaczone są WSTĘPNIE PLANOWANE trasy oraz punkty ssące. Po chwili z pewnością można się zorientować jakie różnice wystąpiły. To dość ciekawa lektura dla instalatora z małym doświadczeniem lub dla inwestora zainteresowanego szczegółami (realiami) budowy systemu centralnego odkurzania.

Oto rzuty budynku w układzie:

Parter

 

1 Piętro:

 

2 Piętro:

 

LEGENDA

JC - Jednostka centralna

G1, G2, G3, G4 - gniazda ssące

GZ - gniazdo-zmiotka

SZ - szufelka automatyczna

GG - gniazdo garażowe  

P - pion - pionowa rura łącząca poziome części rurociągu

- - -   - ta linia oznacza zaślepiony odcinek, przygotowany do rozbudowy po dostawieniu 2 części 

nr.1,2...35  - numery zdjęć obrazujących wskazany fragment budowy. 

 

 

To podsumowanie:

Na jednej kartce wiele informacji. Może zbyt wiele, ale pokazując inne możliwości dajemy klientowi szansę bardzo łatwą na zmianę tej wstępnej propozycji.. Wystarczy zmienić liczbę informującą o ilości pozycji danego towaru. Liczone są pozycję z liczbami obok.

Etap pierwszy to suma kwot: wartości planowanych do użycia elementów oraz wycena robocizny.

Jak można policzyć ile czego zużyjemy? Nie można. Można jedynie zakładać, że znając skalę planu budynku zamówimy odpowiednią liczbę rur (bo z planu wynika ile ich potrzeba). Widząc gdzie się łączą, gdzie "zakręcają" i ile gniazdek planujemy, możemy zamówić kolanka małe, duże, trójniki, mufy łączące rury (przy długich odcinkach rurociągu). Wszystko to jest policzalne i wygląda to tak:

Taki spis ZAKŁADANYCH do zużycia elementów powoduje precyzyjne powiadamianie a jednocześnie uspakaja potencjalnego klienta - nie będzie zaskoczony jeśli używając tych samych cen, a jedynie zmieniając liczby elementów, podamy końcową wartość materiałów z których wykonamy już instalację.

OPIS PROJEKTU WSTĘPNEGO zawiera ogólne informacje na temat propozycji. Ta jedna strona tekstu dla potencjalnego inwestora znacznie ułatwia poprawne zrozumienie zagadnienia ...

... i to na bazie własnego budynku.

 

Wykonanie rurociągu

Wykuwanie rozpoczęliśmy od bruzdy kanału do jednostki centralnej oraz przebicia stropu. Strop to zawsze jest duży problem. Można powiedzieć, że to jest najtrudniejszy etap pracy. Można trafić na pręty zbrojeniowe. Trzeba wówczas zrobić drobną korektę - obejście (np. kolankami 45 stopni).

Foto 02:

 

Foto 03:

 

Foto 05

 

Foto 06:

 

Foto 07:

 

Foto 09:

 

Foto 10:

 

Foto 11:

 

Foto 12:

 

Foto 13:

 

Foto 14:

 

Foto 15:

 

Foto 16:

 

Foto 24:

 

Foto 25

 

Foto 26:

 

Foto 27:

 

Foto 28:

 

Foto 29:

 

Foto 31:

 

Foto 32:

 

Foto 33:

 

Foto 34:

 

Foto 35:

 

Foto 01:

 

Foto 02:

 

Foto 36:

 

 

Opis powykonawczy - omówienie zmian

Dokładny opis zmian względem PROJEKTU WSTĘPNEGO pozwala zorientować się, co jest powodem zmian łącznej wartości kosztów wykonanej instalacji. Poniżej prezentujemy taki opis naszego przypadku:

 

 

 

 

HUSKY POLSKA RAM MARCIN GÓRNIK
Nasz adres: ul. Czachowskiego 4, 26-600 Radom, tel.: 48 / 36-33-194. fax 48 / 362-90-45
e-mail: ram@ram.pl